Podobno żadna praca nie hańbi. To prawda, praca ma przede wszystkim przynosić określone dochody. Nie da się ukryć, że jedną z takich prac społecznie mało może docenianych, a jednak dochodowych jest prowadzenie skupu złomu bądź też skupu metali kolorowych. Czy da się z tego wyżyć?
Zbierać czy prowadzić skup złomu?
Odpowiedź na takie pytanie nie należy do łatwych, wszystko zależne jest od tego, co tak naprawdę chcesz osiągnąć zajmując się recyklingiem metalowych odpadów. Jeśli traktujesz to jako jakiś ekstra zarobek lub po prostu od czasu do czasu chcesz sobie dorobić to oczywiście może to być odpowiednie zajęcie, dzięki któremu możesz jakoś wzmocnić domowy budżet lub powiększyć stan oszczędności zgromadzonych w banku. Jeśli jednak myślisz o tym jako o głównej formie zarabiania na własne utrzymanie, warto rozważyć samodzielne prowadzenie miejsca jakim jest skup złomu. Oczywiście, wymaga to na pewno większych nakładów pracy i także poczynienia pewnych inwestycji finansowych na początku prowadzenia punktu obrotem surowcami wtórnymi, na przykład jako skup metali kolorowych.
Czy to się opłaca?
Jak w każdej innej branży bywają koniunktury i spadki, niemniej jednak na pewno ceny złomu bywają zazwyczaj dość atrakcyjne, dlatego też każdy decydujący się na prowadzenie skupu metali kolorowych może z całą pewnością liczyć na dość godziwy zarobek. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to biznes niełatwy, wymagający sporego zaangażowania i na pewno nie jest on przeznaczony dla każdego. Prawdą jest jednak to, że dobrze prowadzony skup metali kolorowych czy też wszelkiego innego złomu albo i innych surowców wtórnych, takich jak na przykład plastiki czy makulatura.
Co jest najdroższe?
Jak zapewne się domyślasz najbardziej dochodowe są metale rzadkie i metale kolorowe, ceny złomu tego rodzaju są naprawdę atrakcyjne, co z kolei przełoży się na spore zyski prowadzonego biznesu. Jeśli więc zdecydujesz się na prowadzenie tego rodzaju biznesu, weź pod uwagę tego rodzaju korzyści jakie możesz osiągnąć w obracaniu złomem metali kolorowych i innych surowców wtórnych.Pamiętaj jednak o tym, by nie skupować metali kolorowych pochodzących z niepewnego źródła, bo pochodzenie surowców wtórnych na skupie złomu może być sprawdzane przez policję, a w razie udowodnienia pochodzenia z kradzieży można zostać posądzonym o paserstwo.