Mimo unijnych dyrektyw nieprzychylnych dla węgla jest to wciąż bardzo popularne paliwo. Przy pomocy węgla kamiennego produkuje się nie tylko energię elektryczną, ale ogrzewa obiekty przemysłowe i domy jednorodzinne, w których wykorzystuje się węgiel w workach. Cały kraj korzysta z dobrodziejstwa łatwo dostępnego paliwa.
Osiągnięcia na polu ekologii
Stolica Wielkopolski może poszczycić się wieloma proekologicznymi inicjatywami. Powstają tereny rekreacyjne dla mieszkańców miasta. Buduje się nowe oczyszczalnie ścieków. Dba się o czystość rzeki i dostępność wody pitnej o właściwym standardzie. Ważna jest też czystość powietrza, na którą wpływa ruch pojazdów w mieście i ogrzewanie wykorzystujące węgiel workowany Poznań, według ośrodków opiniotwórczych jest najbardziej ekologicznym miastem Polski.
Kilka dziesiątków lat wstecz
Jeszcze czterdzieści lat wcześniej węgiel oferował jedynie luzem. Często zabierano go wprost z bocznicy kolejowej i dostarczano do mieszkańców miast i wsi. Nieopakowany luźny surowiec zastąpił węgiel w workach. A dostawców czarnego złota powożących konne wozy znamy już tylko z filmów z lat siedemdziesiątych. Proste rozwiązanie stało się synonimem nowoczesności. Węgiel w workach pozwolił na spojrzenie na to paliwo z innej perspektywy.
Warunki dostępności surowca
Najłatwiejszym do składowania paliwem jest właśnie węgiel workowany Poznań ma ponad pół milionową rzeszę mieszkańców, którzy w znacznym odsetku korzystają z tego rodzaju medium energetycznego. Obok energetyki cieplnej, obsługującej budownictwo wielorodzinne, prywatni właściciele domów jednorodzinnych są dużą grupą napędzającą zaopatrzenie w węgiel w workach Poznań ma alternatywne źródła energii, ale są one wciąż jedynie marginesem wyników statystycznych tworzonych przez paliwa, w tym węgiel w workach Poznań od 2018 roku wprowadził rygorystyczne przepisy dotyczące spalania paliw zawierających węgiel. Zakazano spalania w kotłowniach mułów i miałów węglowych na rzecz workowanego węgla w Poznaniu. Kalibracja asortymentu paliw stałych dostępnych w sprzedaży nie może być mniejsza niż trzy milimetry. Wielkość ziaren mniejszych niż podana pozwala zaliczyć opał do miałów.
Każdy klient korzystający z zaopatrzenia w węgiel w workach W Poznaniu ma prawo zwrócić się do dostawcy o okazanie certyfikatu dostępnego surowca paliwowego.