Remontowanie lub wyposażanie na nowo łazienki to wielkie wyzwanie dla każdego inwestora. Zadbać trzeba nie tylko o odpowiedni wygląd, lecz przede wszystkim funkcjonalność tej przestrzeni. Idealnym wyborem okazuje się deszczownica łazienkowa.
Czy warto kupować deszczownicę łazienkową?
Zanim przejdzie się do analizy poszczególnych cech charakterystycznych, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu deszczownice łazienkowe są tak częstym wyborem. Co skłania inwestorów do ich zakupu?Przede wszystkim zauważyć trzeba, że takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie wizualnie. Sam wygląd to jednak nie wszystko, ponieważ oprócz tego deszczownica daje także bardzo przyjemny strumień wody. Dzięki temu, że jej głowica umieszczona jest centralnie na suficie, woda zapewnia naprawdę przyjemne doznania.
Podtynkowa czy natynkowa — jaka deszczownica będzie lepsza?
Jak więc widać nikogo nie powinno dziwić to, że deszczownice łazienkowe cieszą się tak dużym wzięciem. Na co jednak w pierwszej kolejności zwracać uwagę, gdy będzie je wybierało? Kluczową dla wyglądu i wygody montażu sprawą jest to, czy będzie to deszczownica podtynkowa, czy natynkowa.Jeśli wszystkie przyłącza umieszczone zostaną pod tynkiem, zyska na tym oczywiście wygląd łazienki, a nawet uda się odzyskać nieco przestrzeni. Minusem jest oczywiście wyższa cena, a także bardziej skomplikowany montaż. Z drugiej strony deszczownica, której wszystkie przyłącza będą widoczne, wcale nie musi być gorszym wyborem. Wszystko zależne jest od tego, jak zostaną one zaaranżowane.
Na co zwrócić uwagę kupując głowicę deszczownicy?
Najważniejszym elementem każdej deszczownicy jest oczywiście jej głowica. To właśnie ten element jest zawsze widoczny i od niego zależy funkcjonalność deszczownicy.Kluczowe w wyborze głowicy jest to, aby miała ona odpowiedni kształt, ale też kolor. Najczęściej wybierane są modele kwadratowe chromowane, choć oczywiście wybór jest znacznie większy. Warto również zwrócić uwagę na to, jaką funkcjonalność będzie miała głowica. Oprócz standardowej zmiany temperatury wody oraz siły jej strumienia powinna ona mieć jeszcze możliwość doboru zakresu wody.