Sauna jest rodzajem terapii dla duszy i ciała. Znana jest co najmniej od 2 tysięcy lat, a największą popularnością cieszy się w krajach skandynawskich i nadbałtyckich, w Turcji, Chinach i Japonii. W naszym kraju sauna do ogrodu jest umiarkowanie popularna, ale może to ulegnie zmianie?
Dlaczego sauna w ogrodzie?
Większość z nas po prostu nie ma dość miejsca w domu na saunę, a przebudowa wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli zdecydujemy się na saunę w ogrodzie nie musimy się martwić tym, że opary będą rozchodzić się po całym domu.
Sauna do ogrodu gwarantuje dodatkowo kontaktem z przyrodą i świeżym powietrzem. Zimą po skorzystaniu z sauny można pobiegać po śniegu. Jest to też bardziej ekonomiczne – w ogrodzie do sauny wykorzystujemy brykiet drzewny albo drewno, a w domu piec elektryczny, który zużywa sporo prądu.
Odrobina rekreacji dla wszystkich
Sauna do ogrodu to idealna rozrywka dla znajomych i rodziny. W krajach skandynawskich z sauny korzysta się dwa razy na tydzień podczas spotkań towarzyskich. Ten wynalazek redukuje stres i zmęczenie. Korzystanie z sauny zaleca się szczególnie zimą.
W Turcji rodzajem sauny jest haman. Jest to miejsce w którym, nie tylko można się 'wypocić”, ale dyskutuje się na poważne tematy, a nawet wyprawia przyjęcia urodzinowe.
Dbaj o zdrowie dzięki saunie!
Korzystanie z sauny hartuje organizm, odpręża, zwiększa odporność, dobrze wpływa na układ krążenia i drogi oddechowe. Minimalizuje bóle stawów i reumatyczne, pomaga przy depresji, anoreksji, nadciśnieniu, otyłości. Pozwala usunąć toksyny z organizmu i poprawia przemianę materii. Dzięki saunie będziemy mieć piękniejszą skórę.
Sauny należy unikać podczas ciąży, po zabiegach chirurgicznych, podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, przy ostrych stanach zapalnych, jaskrze, jeśli posiadamy implanty.
Korzystanie z sauny to łączenie tego co przyjemne i pożyteczne. Pomoże nam dbać o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Saunę do ogrodu można zamówić u producenta razem z montażem, ale można ją wykonać samodzielnie. Koszt sauny ogrodowej waha się, w zależności od użytych materiałów, od kilku do kilku tysięcy złotych. Nie jest to mało, ale sauna to świetna inwestycja w lepszą jakość życia.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw