Czy domy szkieletowe są ciepłe?

Domy szkieletowe kuszą relatywnie niską ceną, a także szybką realizacją prac. W większości przypadków możemy wprowadzić się do niech w przeciągu pół roku od rozpoczęcia prac. Nowoczesne technologie wzbudzają jednak sporo niepewności, szczególnie jeśli nasza wiedza z zakresu budownictwa jest bardzo niewielka. Wiele osób nie ma pojęcia, czy cienkie drewniane ściany skutecznie ochronią przed ubytkiem ciepła.

Izolacja termiczna wysokiej klasy

Każdy dom szkieletowy pod klucz budowany jest w zgodzie z obowiązującymi normami oraz standardami. Dąży się do tego, aby były to budynki energooszczędne, czyli takie, które skutecznie gromadzą ciepło. Nie mogą one być trudne w ogrzaniu, czy też drogie w utrzymaniu. Zaprojektowanie takiej konstrukcji wymaga dużego doświadczenia.

W domach szkieletowych kładzie się duży nacisk na izolację termiczną. Ściany są cienkie, jednak ich głównym budulcem jest izolacja. Zazwyczaj wykorzystuje się tutaj wełnę mineralną. Podobnie jest w przypadku dachów – one również mogłyby generować stratę energii.

Odpowiednia wysokość pomieszczeń

Dom szkieletowy pod klucz nie posiada zwykle zbyt wysokich kondygnacji. Wszystko po to, aby skuteczne ogrzanie wnętrza nie było zbyt trudne. Niższe pomieszczenia to mniejsza objętość powietrza, które musi zostać ogrzane.

Przestrzeń wewnętrzna domów energooszczędnych planowana jest w taki sposób, aby ograniczyć różnice temperaturowe między pomieszczeniami. To również sprzyja utrzymaniu ciepła wewnątrz domu.

Prosta forma budynku

Dom szkieletowy pod klucz o formie prostej bryły to idealna opcja, jeśli chcemy zminimalizować rachunki za ogrzewanie. Warto wiedzieć, że wszelkie załamania ścian, czy też dachu działają na naszą niekorzyść. Są to obszary, które chętnie oddają zgromadzoną wewnątrz energię.

Im prostsza forma budynku, tym lepiej. Warto więc postawić na dom, który przypomina kształtem prostopadłościan. Zaszaleć możemy podczas wykańczania elewacji. Z pewnością całość będzie prezentować się nowocześnie, a jednocześnie efektownie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *