Kontenery na złom – kiedy konieczne na placu budowy?

Place budowy są bardzo specyficznymi miejscami. Nie tylko się na nich buduje, ale też sporo niszczy i wyrzuca. W dodatku są to odpady dużego kalibru i o sporej masie. Dlatego też konieczne jest przytransportowanie na plac budowy specjalistycznych kontenerów.

Różne rodzaje kontenerów

Na budowie gromadzi się bardzo wiele rodzajów odpadów. Głównie jest to gruz, ziemia oraz metale żelazne i nieżelazne. Najwięcej odpadów różnego rodzaju gromadzi się na budowach, na których dokonuje się przebudowy – wyburzania i budowania nowych ścian.

W przypadku konieczności wywiezienia dużych ilości gruzu, należy gromadzić go w specjalnych kontenerach na gruz. Mają one odpowiednie rozmiary, sposoby załadunku, zabezpieczenia przed wysypywaniem się surowca. Gdy chce się pozbyć większych ilości złomu metalowego, przydatne będą kontenery na złom, o konkretnej ładowności i specjalnie wzmacnianych ścianach.

Po co sortować odpady?

Odpady budowlane nie podlegają możliwości wyrzucania razem z odpadami komunalnymi. Jeśli firma odpowiedzialna za budowę będzie wyrzucała gruz czy resztki zbrojeń metalowych na pobliskie śmietniki, może za to odpowiedzieć karnie.

Sortowanie odpadów na budowie pomaga bardzo w ich późniejszym wykorzystaniu. Wiele osób planujących budowę chętnie przyjmuje za darmo gruz lub ziemię. Z kolei na metalowych odpadach można całkiem dobrze zarobić, ponieważ metal skupowany jest za przyzwoite pieniądze na skupie złomu.

Przetwarzanie metali

Kontenery na złom na budowie są bardzo pożytecznymi pojemnikami. Pracownicy bardzo szybko uczą się, by odpady metalowe wrzucać do tego pojemnika, odpowiednio oznakowanego i zadedykowanego konkretnym rodzajom złomu. Taki kontener na złom bardzo łatwo jest następnie wywieźć na złomowisko.

Dzięki skupom złomu możliwe jest ponowne wykorzystanie starych zbrojeń, rusztowań, metalowych puszek oraz innych rodzajów odpadów budowlanych. Nie tylko da się na nich zarobić, co pozwala zwrócić część ponoszonych podczas budowy kosztów. Można także pozytywnie wpływać na środowisko naturalne. Metale są tym rodzajem odpadów, których gromadzi się bardzo wiele, a które stosunkowo łatwi jest recyklingować. Co więcej, są one surowcem bardzo dobrym do późniejszego przetwarzania. Można je przetworzyć nawet kilkukrotnie w ciągu całego ich życia! To sprawia, że rozsądne gospodarowanie odpadami w miejscach ich generowanie naprawdę ma sens. W tak dużych miejscach jak place budowy kontenery na złom oraz inne odpady powinny być obowiązkowe, dzięki czemu miejsca te przyczyniają się do recyklingu odpadów.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *