Zalety ekogroszku, czyli węgiel sprzedawany w workach

Zakup pieca, który będzie odpowiadał za ogrzewanie całego domu jest niezwykle kuszącą opcją dla osób, które mają możliwość zamontowania systemu grzewczego podczas remontu domu lub dopiero budują swoje lokum. Taki piec potrzebuje opału, który może być nawet podawany przez automat. Węgiel w workach będzie do tego najbardziej odpowiedni.

Czym jest ekogroszek i na co zwracać uwagę?

Ekogroszek to mieszanka odpowiednio dobranego i przygotowanego węgla kamiennego i brunatnego, która zawiera stosunkowo niewielką ilość siarki i pozostawia niewielkie ilości popiołu. Na ekogroszek warto zdecydować się w przypadku, kiedy chce się zadbać nie tylko o ciepło we własnym domu, ale również o środowisko, które zdecydowanie mniej ucierpi, jeśli będziemy stosować właśnie ten rodzaj opału.

Decydując się na ekogroszek trzeba pamiętać o sprawdzeniu jego wydajności spalania, ceny oraz możliwości transportu prosto do przygotowanego miejsca w domu.

Zalety węgla pakowanego w worki

Sprzedaż węgla może odbywać się w dwóch wariantach: luzem lub jako węgiel workowany, przy czym ten drugi ma znacznie więcej zalet niż wad. Węgiel w workach zdecydowanie łatwiej się przechowuje, a zapakowany opał nie traci swoich właściwości, nie pochłania wilgoci z otoczenia i zdecydowanie łatwiej się z nim pracuje – nie brudzi rąk, a jego przenoszenie nie wymaga machania łopatą.

Poza wymienionymi już zaletami warto wspomnieć również o cenie – węgiel workowany jest zdecydowanie tańszy niż ten sprzedawany luzem. Poza tym sprzedaż węgla luzem nie daje możliwości sprawdzenia faktycznej jego wagi, więc trzeba zaufać sprzedawcy czy się tego chce, czy też nie. Jedynie węgiel pakowany ma wiarygodną, pewną wagę, która jasno opisana jest na zakupywanych, zwykle 25 kg workach.

Przechowywanie węgla

Węgiel zapakowany w worki można z powodzeniem ułożyć jeden na drugim na standardowej wielkości palecie, która – jeśli worki przykryte zostaną folią – może zostać złożona na zewnątrz. Dzięki workom, jak już zostało wspomniane wyżej, węgiel nie jest podatny na warunki atmosferyczne i w żaden sposób nie traci swoich właściwości.

Ponad to węgiel workowany zdecydowanie łatwiej jest przenosić, gdyż nie ma potrzeby używania do tego specjalistycznych narzędzie – worki nie brudzą i są stosunkowo lekkie. Worki opału tego rodzaju w magazynach można układać pod sam sufit, a węgiel nie straci na jakości.

Decydując się na zakup węgla workowanego trzeba zawsze zwrócić uwagę na cenę, wartość opałową i wydajność spalania – każda z tych cech jest niezwykle istotna.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *