W styczności z betonem

Prace budowlane nie są łatwe. Żadne prace budowlane nie są łatwe, a co warto jeszcze dodać, robienie otworów w betonie jest bardzo ciężkie. Nieważne, czy robicie to na własną rękę, czy zlecacie komuś takie prace. W tym momencie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, odpowiednie zabezpieczenie, wiedza oraz niezwykła precyzja, dzięki czemu na pewno uda Wam się wykonać wszelkie cięcia w betonie.

Do pracy w betonie

Wiedza – musicie poznać najważniejsze urządzenia, jakie pomogą Wam w wykonaniu takich prac. Na pewno przydadzą Wam się tarcze diamentowe, młotowiertarki z odpowiednimi wiertłami, piły ścianowe oraz liniowe, wiertnice. Są to podstawowe narzędzia, dzięki którym będziecie mogli wywiercić dziury o najróżniejszej wielkości. Do tego możecie jeszcze zakupić odpowiednie ograniczniki, dzięki którym na pewno nie zrobicie ani za małej, ani za dużej dziury. Do cięcia w betonie mogą Wam się również przydać uchwyty wiertarskie, które są na ogół do kupienia z młotowiertarkami w zestawie. Zanim jednak się do tego zabierzecie, to zbadajcie miejsce, gdzie będziecie pracować. Na szczególną uwagę zasługują ściany nośne. amatorzy, którzy na co dzień nie mają do czynienia z takimi pracami, muszą zdać sobie sprawę, że wiercenie w takich ścianach może osłabić całą konstrukcję budynku. Dlatego trzeba bardzo mocno uważać przy ścianach nośnych. Takie prace najlepiej powierzyć specjalistom, którzy dokładnie będą wiedzieli, jak się do takich prac zabrać.

Sprawy praktyczne

Robienie otworów w betonie to prace, które powodują mnóstwo kurzu. Taka jest niestety prawda, bowiem wycinanie otworów w betonie powoduje mnóstwo kurzu, pyłu, który osiada na wszystkim co się tylko da, również na człowieku. Dlatego w odpowiedni sposób zabezpieczcie wszystkie rzeczy, których nie chcecie zniszczyć. Podczas prac młotowiertarką nie zapominajcie o tym, że nie możecie przegrzewać żadnego urządzenia. Niektóre z wymienionych wcześniej narzędzi pracują “na mokro” co pozwala na chłodzenie maszyn. Jednak warto od czasu do czasu wyłączyć narzędzia, aby mogły one chociaż odpocząć przez chwilę. Chyba nie chcecie od razu wymieniać Waszego urządzenia na nowe i narażać się na dodatkowy koszt.

Duże cięcia

Cięcie w betonie, czy też w żelbetonie – do tego typu prac najlepiej użyć specjalistycznych pił, które pozwalają na wycięcie dokładnych, nieposzarpanych krawędzi. Jest to szczególnie bardzo ważne, jeżeli myślicie o tym, aby wyciąć nowe drzwi lub okna. Technika diamentowa, która zastosowana jest w tych piłach pozwala nie tylko na doskonałą precyzję, ale również na o wiele mniejsze zapylenie, jak również powoduje mniejszy hałas, jak również maszyny o wiele wolniej się nagrzewają i mogą dłużej pracować.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *