Jak dbać o szambo?

Nie każdy dom może podłączyć się do kanalizacji miejskiej. Budując szambo musimy od razu wziąć, pod uwagę, że o szambo trzeba dbać. Wywóz nieczystości jest rzeczą raczej oczywistą, więc nie ma tu o czym wspominać. Stosowanie preparatów do szamba już tak oczywiste nie jest. Jakie preparaty do szamba stosować i dlaczego?

Bakterie są dobre

Bakterie w naturalny sposób zwiększają efektywność działania zbiornika. Ekologiczne bakterie do oczyszczalni powodują usunięcie nieprzyjemnego zapachu, oczyszczają zbiornik oraz ułatwiają usuwanie osadu, który gromadzi się na dnie.

Pierwsza oznaka, że z naszym szambem nie wszystko jest tak, jak być powinno, jest nieprzyjemny zapach unoszący się ze zbiornika. Wiele osób myśli wtedy o kolejnym usunięciu nieczystości. Nie w ilości zgromadzonych nieczystości może być problem.

Nieprzyjemny zapach jest efektem gromadzenia się tłuszczu na wierzchu zbiornika. Bakterie do szamba mają za zadanie pomóc w rozpuszczenie kożucha, który pływa po wierzchu i wydziela nieprzyjemny zapach.

Oczywiście zdarza się, że szambo również może być przepełnione i tu już bakterie do oczyszczalni nic nie pomogą. Pomoże jedynie opróżnienie zbiornika.

Zatory i muł – jak je usunąć?

Na dnie zbiornika, z czasem, zbierze się warstwa mułu, którą będzie trudno usunąć podczas opróżniania zbiornika. W pewnym momencie stanie się to niemożliwe, a my zobaczymy, że zbiornik uległ zmniejszeniu. W takiej sytuacji bakterie do oczyszczalni również są niezbędne. Pozwolą rozpuścić muł, co w konsekwencji pozwoli na usunięcie go. Usunięcie mułu, który gromadzi się na dnie, ma duże znaczenie dla częstotliwości opróżniania zbiornika. Jest to związane z częstotliwością wywożenia nieczystości.

Preparat do szamba – nie tylko w kryzysowej sytuacji.

Bakterii do oczyszczalni nie powinnyśmy używać tylko w sytuacji, gdy widzimy, że z naszym szambem dzieje się coś złego. Bakterie do szamba powinnyśmy używać regularnie. Mają one dobry wpływ na szambo, środowisko, i wbrew niektórym opiniom, nie są one szkodliwe dla ludzi zwierząt, ani środowiska.

Regularne stosowanie preparatów do szamba pozwali nam na prawidłową regulację ilości bakterii w szambie. Pozwoli zadbać o szambo, gdyż preparaty do szamba nie powodują korozji zbiornika. Ważne byśmy zwrócili uwagę, by preparat do szamba, którego używamy był ekologiczny.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *