Meble, które pasują do każdego wnętrza

Zdarzają się takie meble, których nie sposób wyobrazić sobie po wyjęciu z ich oryginalnego otoczenia. Nie są one pozbawione uroku, ale wybierając elementy wystroju do pierwszego w życiu mieszkania, warto pomyśleć o meblach nieco inaczej – bardziej perspektywicznie.

Drewno – inwestycja na lata

Kupując pierwsze własne meble, wiemy najczęściej na sto procent, że powędrują one z nami do wielu kolejnych mieszkań. By mimo kilku lat intensywnego użytkowania i przeprowadzek mogły nam służyć, powinniśmy wybrać materiał wykonania, który słynie jako pewny i niezawodny. Takie kryteria spełnia przede wszystkim drewno.

Meble drewniane stanowią samą esencję uniwersalnego designu. Odnajdą się i w przestrzeniach minimalistycznych, i w pełnych dekoracji wnętrzach shabby chic. W przypadku wielu z nich położenie nowego lakieru czy wymiana uchwytów wystarczą, by wyglądały, jak przywiezione wczoraj z salonu meblarskiego. Osobom, które chciałyby kupić ciekawe uchwyty meblowe w Poznaniu można polecić wytwórców czerpiących z wielu różnych idei i stylów.

Ekstrawagancja, która niczego nie wnosi

Plastikowy stolik na nóżce przypominającej flaminga, a może lustro w krzykliwej ramie? Czy komoda, która wygląda, jakby miała się zaraz przewrócić, przekaże gościom, że było nas stać na mebel znanego projektanta? A może jedynie sprawi wrażenie, jakbyśmy byli pozbawieni własnego gustu?

Najczęściej to, co nietypowe i zwracające uwagi, nie jest warte zaciągania sporego kredytu lun nadwerężania karty kredytowej. Mieszkania wypełnione drogimi meblami, których domownicy co miesiąc nie nadążają ze spłatami, to bardzo smutny widok. Mody przemijają, ale klasyka jest zawsze na miejscu – kupujmy więc proste, niewymuszone w formie meble, w których jedyną ozdobę stanowi drobny detal czy estetyczne uchwyty (poszukując uchwytów meblowych w Poznaniu, spróbujmy kupić je taniej u producenta, który oferuje zniżki).

Nowe nie zawsze znaczy lepsze

Wypełnianie mieszkania drogimi meblami, które już po sezonie stracą na wartości, z pewnością nie doprowadzi nas do sukcesu. Czasem lepiej zdecydować się na kupno używanego, pozornie niemodnego mebla z drugiej ręki i poświęcić chwilę na jego odnowienie i wymianę uchwytów (uchwyty meblowe w Poznaniu pozwolą nam na wybór czegoś naprawdę pięknego).

Nie da się ukryć, że ludzie wykazują trudny do stłumienia pęd do nowości, co zresztą skwapliwie wykorzystują przeciwko nam reklamy oraz kampanie marketingowe. Jeśli znajdujemy się na etapie urządzania swojego pierwszego mieszkania, to zrozumiałe, że chcielibyśmy, by ta przestrzeń jak najlepiej oddawała naszą osobowość – ale zróbmy to z głową.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *