Palety z plastiku

Transportowanie większej ilości małych elementów może być dość kłopotliwe; ze względu na konieczność dokładnego ich zabezpieczenia, najczęściej umieszcza się je w specjalnym pojemniku, którego ścianki chronią zawartość przed rozsypaniem się bądź uszkodzeniem. Duże przedmioty o wiele łatwiej i praktyczniej jest umiejscawiać na odpowiedniej wielkości palecie, którą wygodniej jest transportować, a także przechowywać.

Drewno czy plastik?

Najczęściej używanym materiałem do produkcji palet jest drewno, lecz w ostatnich latach dużą popularność zyskały palety ze specjalnie utwardzonego tworzywa sztucznego, posiadające takie same zalety jak produkty z drewna, lecz dużo lżejsze – minimalnie podnoszą ciężar zapełnionej towarem palety, są łatwiejsze do utrzymania w czystości co ma ogromne znaczenie przy zastosowaniu ich w przemyśle spożywczym – zabrudzoną paletę wystarczy umyć wodą z mydłem i odkazić środkiem dezynfekującym, a przy tym – w razie zniszczenia – paleta jest w 100 procentach recyklingowana, można z niej zrobić nową paletę bądź pojemnik.

Ważne parametry techniczne

Każda z dostępnych palet ma określone parametry na które składają się długość, szerokość oraz wysokość określone w milimetrach, a także waga samej palety oraz jej udźwig wyrażany w kilogramach. Są one tak zaprojektowane, by ustawione w stosy zajmowały jak najmniejszą powierzchnię, a z kolei wysokość stosu nie zagrażała życiu i zdrowiu pracujących w okolicy składowania palet robotników. Palety są wykonane z bardzo odpornego na wiele czynników tworzywa, ich powierzchnia jest perforowana co pozwala na prawidłową wentylacje ustawionego stosu, oraz zapewnia dostęp powietrza do zmagazynowanego na niej towaru.

Szeroki wachlarz dostępnych modeli i kolorów palet

Nasze plastové palety są dostępne w kilku rozmiarach standardowych oraz nietypowych. Spośród nich można wyróżnić trzy kategorie udźwigu – lekkie, średnie i ciężkie, gdyż w zależności od rodzaju przewożonego towaru stosuje się odpowiednią wielkość palety, z wyraźnie zaznaczonym dopuszczalnym udźwigiem. Palety oferowane przez naszą firmę występują w kilku kolorach. Niektóre modele zostały zaopatrzone w płozy inne w takiej samej wysokości nóżki, które przy składowaniu są chowane w wycięciach spodniej palety. Tego typu produkty można ustawiać w wyższe, bardziej stabilne stosy.

Produkowane palety są dostosowane do oferowanych przez naszą firmę pojemników transportowych i pudeł. Ich górna krawędź jest zaopatrzona w ochronny rant, dzięki któremu ustawione pudło lub pojemnik jest zabezpieczone przed przypadkowym przesunięciem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *